Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dekonhs.cz/includes/menu.inc).

Jak správně udělat obnovu domu nebo jiného interiéru – nejlepší rady

  • Posted on: 27 March 2019
  • By: anonghost
I nevelká obnova pokoje může působit krásné výsledky. Někdy tato činnost je dobrým řešením nejen, když pokoj buď dům je ve špatném stavu – stojí to za to, obnovit pokoj, když jeho majitelé touží po změně výzdoby anebo potřebná je změna funkce pokoje. Aby se nemučit s mnohými a příliš dlouhými činnostmi v průběhu obnovy, nejefektivnějším způsobem je poznat snadné a praktické rady, díky kterým interiér bude výpadat nádherně bez velkých komplikací.


elegantní interiér
Author: http://demural.fr/affiches/salon
Source: http://demural.fr/affiches/salon
Docela klíčové je před proměnou pokoje přemýšlet, jaké zvláštně činnosti a příslušenství jsou nutné. Poté můžeme udělat kalkulaci nákladu (co nám dává nějakou představu o výdajech a připravení se stane snadnější). Důležitou otázkou je, pokud v interiéru nábytky a podobné vybavění – třeba krytina a žaluzie – také koupíte nové, protože rozhodně ovlivní to náklady a výsledky obnovy. Už malá obnova, taková jako nová malba stěn nebo změna osvětlení může dělat autentické zázraky, pokud je úspěšná a chytře uspořádaná. Někdy nezbytné jsou trochu důležitější činnosti – například změna druhu podlahy na keramiku, mozaiku anebo dřevo – ale to záleží na jeji technický stav. Co je zajímavé, nyní dlaždice nemusejí být pouze na podlaze – někteří zvolí je také na stěně vzhledem k nové estetické kvalitě (může se stát krásnou abstraktní mozaikou) a protože efektivně chraní stěny před špínou, co docela hodnotí rodiče buď majitelé některých zvířat.


Místo dělat celkově novou malbu je možné vybrat i nějakou tapetu. Teď velmi elegantní jsou tapety ve stylu retro, exotickým a ultramoderním – v tom druhým a třetím případě někdy stojí to za to vybrat fototapetu s nějakým krásným motivem. Estetika interiéru se může poté silně změnit. Velmi klíčové je i osvětlení – pokud pokoj ma malé okno, nemá jej vůbec nebo je uložené v hlubokém stínu (třeba kvůli další budově), nejlepším řešením je koupit jeden největší zdroj světla a doplnit je dodateční osvětlovací instalaci – v tradičním stylu skvělé fungují lampy se stínidlem a lampióny, a v moderním designerské lampy – na příklad na zeď, nebo bodová. Aby nějak ušetřit elektřinou, zajímavým nápadem jsou i svítidla LED buď na žárovky s nízkou spotřebou energie. Jestli stěny budou mít stejnou bárvu, pamatujte že fialová působí klidnou náladu, žlutá je energetická, zelená je dobrá pro zrak, a krémová se charakterizuje obrovskou univerzalitou, a aby pokoj opticky zvětšit, stojí to za to zvolit malé předměty nebo přílohy v kontrastující bárvach.