Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dekonhs.cz/includes/menu.inc).

Česká produkce složitých a novodobých technologií – novinky

  • Posted on: 14 February 2019
  • By: anonghost
V Česku složitý průmysl se celý čas rozvíjí a z tohoto důvodu je velký zájem zákazníků o novodobé technologie. Díky tomu tuzemské výrobky se označují nádhernou kvalitou, velmi hodnocenou zároveň v zahraničí (kde celá řáda tuzemských novodobých výrobku je prodávaných) a ve státu.

Protože dnes v průmyslu pracuje kolem 40 % všech zaměstanců, nezbytná je modernizace výroby, aby byla efektivnější. Rovněž vysoká konkurence v celé zóně Schengen působí, že pokročilá technologie je současně považovaná jako nezbytnost.

laser
Author: IPAS institute for photonics & advanced sensing
Source: http://www.flickr.com
K novinkám v tuzemské moderní technologií patří například zvětšení druhů výroby ochranných strojů. Protože se objevuje vysoká poptávka po dozoru hranic a soukromých prostorů, ukázují se novodobý stroje které tenhle úkol činí velmi snadnější. Jsou to tř. sofistikované zařízení které umožňují sledovat pohyb lidí a zvířat líp než obvyklé senzory pohybu – třeba díky detekci zvyšení tělesné teploty. Ten přístroj může fungovat ikdyž pohybující objekt je skrytý za zdi. V současné době i nejlépe vědět, že pořád i vzníkají přístroje na ochranu perimetru a bezpilotní letadla, které můžou plnit různorodé funkce – fotografování, dostání se k místům nedostupným pro lidé, přenos malých věcí buď detekce pohybu.Další nový příklad zlepšování v ČR stavu moderních technologií je výroba optického kabla , který funguje jako mikrofon. Je velice diskrétní, protože vypadá zcela stejně jako obvyklý elektrický kabel. Pravděpodobně může pracovat nejenom k hlídání hranic, ale také v inteligentních stavbách. Ty a jiné tuzemské výrobky pro bezpečnostní systémy jsou populární zejména v exportu k Evropským sousedům; také jednou za nějakou dobu se objevují „zelené“ vynálezy, které zlepšují kvalitu již existujících přístrojů, např. omezují produkci oxidu uhlíčitého nebo používaní elektřiny. Rovněž v odvětví elektroniky pro každodenní použití se ukázují pozoruhodné novinky. Česká pošta začala před nějakou dobou poskytovat složbu e-dopisu. Díky ni místo doma tisknout firemní dopis a potom čekát na poště, stáčí ho napsát na počítače, uložit do PDF a odeslát k ČP cloud – díky tomu dopis je vytištěn přímo na poště a odeslán. Může to vyřešit problém s dlouhými fronty a otevírací hodiny nejbližší počty.