Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dekonhs.cz/includes/menu.inc).

Kde užíváme pružin?

  • Posted on: 13 November 2018
  • By: anonghost
Zřídkakdo chápe, že pružiny jsou častí naší obyčejností a že můžeme je objevit v spousta věcí, které každý den užíváme. Měli byste pouze podívat se kolem po Vaším bytě, aby zjistit hodně věcí, které fungují diky tomu, že mají pružiny. Pružina většinou je malou častí, ale jí funkce je skutečně velká.


Pružiny
Source: http://www.vanel.com
Je velmi pravděpodobné, že kdy čtete této slova máte na své dlaní hodinky. Jak už můžete se domyšlet též v hodinkách můžete nalezt nevelkou, ale velice nevelké, ale hodně důležité pero. Trošku meně pravděpodobné je to, že sedíte teď na staré kanapi. V dnešní době způsob produkce kanapí je jiný než původně, ale jístě pamatujeteí bývalé gauče, které vevnítř měly pružiny. Někdy pružiny dělaly díry v čalounění, teď způsob jejích produkce je víc nepochybný, a teto situace už se nedějí.

Spousta pružin najdeme také v naších autech. Jsou velmi významné pro amortizace pneumatik, ale také další elementy používají pera pro sve funkce.

Kdy odemkneme kryt motoru okamžitě zjistime nejméně pár pružin.

Pružina
Source: vanel.com
Pružin můžete také pátrat v Vaší kuchyní eventuálně v spižírně. Použiva se jích k uzavíraní skleniček s výrobky, které chcete zachovat na zimní období. Další věc, kterou můžete najít v kuchyní to otvírač konzerv. Bez pera vůbec by nefungoval a byl by nepotřebný. Další pozoruhodné použití per kupite v většině stánků. Pišeme tady o hračce, která vypada jako pružina a obvykle je vícebarevná. Hračka umí sestupovat se schodů a je zábavou nejen pro dětí. Další neobvykle použití pružiny, o kterých ví malokdo jsou pera, kterých uživají rybáře u svých rybářských prutů. S pomocí toho rychlejí a snadnějí mohou lovit ryby, protože pero je plnidlem a drží návnadu na svým místě.

Pružiny se uplatňují téměř ve všech odvětvích . Jsou dodávány především pro automobily, motocykly, traktory, lodě i letadla a to znamena, že každý prostředek dopravy použiva pružin. Najdete je též v kolejových vozidlech a elektrotechnických strojech a přistrojech, výpočetní technice, výrobkách spotřebního průmyslu a ostatních oboréch všeobecného strojírenství. Slovem celá technika ma něco společného s perama.

Většinou mluvili jsme zde o meně jasných upotřebovaní per. Jak se domyšlete pera jsou teměř ve veškerých mašinach. A je nutno mít na pamětí jak významnou rolu hrají.